Nejčastější otázky (FAQ)


V horní části formuláře pro úpravu inzerátu naleznete políčko s názvem "Možnosti topování", které je umístěné pod polem pro zadání názvu inzerátu. Klikněte na rozbalovací nabídku a vyberte jednu z dostupných možností topování.

Ujistěte se, že jste vyplnili všechna povinná pole inzerátu včetně jejich správnosti. Pokud je vše v pořádku, níže ve spodní části formuláře naleznete dvě tlačítka. Klikněte na tlačítko "Zveřejnit a Topovat". Následně se zobrazí stránka pro dokončení objednávky topování a postupujete standardním objednávkovým procesem.

Je důležité si uvědomit, že rychlost, jakou se topování projeví na inzerátu, závisí na zvoleném způsobu platby při objednávce. U některých platebních metod může topování být aktivováno okamžitě, zatímco u jiných může vyžadovat krátký časový interval pro zpracování platby:

  • Pokud použijete platební kartu, topování se projeví do několika minut.
  • Nejpomalejší způsob je pomocí bankovního převodu, v takovém případě to může trvat i 24 hodin v závislosti na tom kdy ho podáte.

Inzerát bude zveřejněn, ale nebude provedeno jeho Topování. Všimněte si také, že pokud jste např. na úvodní stránce nebo tzv. homepage, tak v pravé horní části uvidíte nákupní košík kde máte zobrazenou vaší nedokončenou objednávku na Topování. Tuto objednávku můžete tedy dokončit později.

Inzeráty jsou standardně zveřejňovány po dobu 30 dnů a pak jsou automaticky staženy. Pokud uživatel zveřejnil inzerát jako registrovaný uživatel, tak může inzerát opakovaně zveřejňovat nebo naopak může inzerát předčasně stáhnout.

Pro obnovení zveřejnění inzerátu je nezbytné, abyste byli registrovaným uživatelem a přihlášení pod svým uživatelským jménem. Otevřete si stránku s vaším inzerátem a v horní části inzerátu uvidíte záložku "Zveřejnit". Na tuto záložku klikněte. Zobrazí se vám potvrzovací dialog, kde potvrdíte opětovné zveřejnění inzerátu tlačítkem "Potvrdit".

Doporučujeme vám veškerou komunikaci s vaším obchodním partnerem od začátku zálohovat pro případ nějakých komplikací. Pokud se stane, že váš obchodní partner nedodrží vaší úmluvu a přijdete o zboží nebo peníze, doporučujeme obrátit se na policii a podat trestní oznámení. Orgány činné v trestním řízení mají povinnost oznámení přijmout a bez průtahů věc vyšetřit. V trestním oznámení popište co se stalo tzn. kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil. Přiložte kopii inzerátu a veškerou komunikaci včetně dokladu, že zboží nebo peníze byli vašemu obchodnímu partnerovi poslány. Vyžádejte si také, že chcete být informování o průběhu vyšetřování a přijatých opatření.